מהי רפואה משלימה?

רפואה משלימה הוא מונח כולל למגוון רחב של שיטות טיפול אשר אינן כלולות במסגרת הרפואה הקונבנציונאלית. בבסיסה של הרפואה המשלימה עומדת הגישה ההוליסטית אשר טוענת לקשר ישיר בין הגוף לנפש.  כלומר, על-פי הרפואה המשלימה, מצבנו הפיזי הינו ביטוי למצבנו המנטאלי והרגשי.הרפואה המשלימה מטפלת בחוסר איזון של המערכות בגוף. על-פי רפואה זו, "מחלה" תבוא לידי ביטוי כאשר יש חוסר איזון באחת או יותר ממערכות הגוף. כאשר נשיב את הגוף לאיזון הטבעי שלו- הסימפטומים החיצוניים ייעלמו מעצמם.הרפואה המשלימה איננה תחליף לרפואה המערבית. מעצם היותה הוליסטית, היא אינה עושה שימוש בכימיקלים, ולכן אינה מתאימה למצבי חירום בהם נדרש טיפול מידי אגרסיבי, התערבות כירורגית או טיפול מציל חיים. הרפואה המשלימה מטפלת ביעילות במצבים המוגדרים כרוניים אשר לרפואה המערבית אין מענה עבורם כגון: בעיות עור, אלרגיות, בעיות מפרקים ועוד.במרפאתנו אנו מציעים רפואה אינטגרטיבית המשלבת רפואה מערבית קונבנציונלית יחד עם רפואה משלימה. אנו מאמינים שעל-ידי שילוב זה נוכל להעניק לחיית המחמד שלכם את הטיפול הטוב ביותר!

שיטות הטיפול בהן נעשה שימוש במרפאתנו:

  • דיקור סיני- אחת משיטות הריפוי העתיקות והיעילות ביותר בעולם. בשיטה זו מוחדרות מחטים דקיקות לנקודות ספציפיות ייחודיות בגוף.מטרת הדיקור היא להזרים את האנרגיה בגוף, לשחרר חסימות ולהחזיר את הגוף למצב של איזון. בנוסף, בנקודות הדיקור קיימת מוליכות חשמלית גבוהה. הדיקור יוצר גירוי עצבי אשר מעביר מסרים למוח, והמוח משחרר הורמונים טבעיים משככי כאבים. לכן דיקור נמצא יעיל במיוחד כפתרון לבעיות של כאב. הטיפול בדיקור אינו כרוך בכאב ולרוב בעל החיים שוכב בשקט ואין צורך בטשטוש.

 

  • טיפול בעזרת לייזר רך- לייזר הוא התקן הפולט אור בתחום צר של אורכי גל. הלייזר הרך מוגבל לעצמה של 1-1000 מיליוואט.הטיפול בלייזר הרך מעודד הפרשה של חומרים השייכים למערכת החיסון ומעודדים החלמה של פצעים, כולל פצעים קשי ריפוי. בנוסף, הלייזר הרך מגביר את יצירת ה ATP שהוא למעשה ה"דלק" של תאי הגוף. כאשר יש מחסור ב ATP בתוך התא, התא מפסיק לתפקד ומתעוררות בעיות רפואיות שונות, כולל כאב. שימוש בלייזר הרך יגביר כאמור את יצירת ה ATP החשוב להחלמה ולשיכוך הכאב.

 

  • טיפול באוזון- אוזון הוא מולקולה המורכבת משלושה אטומים של חמצן וסימנו הכימי- O3. בכל מצב בו ניתן להפיק תועלת מחמצון יעיל, ניתן להשתמש בטיפולי אוזון. שדרוג כושר החמצון של תא בגוף יביא להצערתו וישפר את כושר התפקוד שלו. בנוסף, גז האוזון ידוע כאחד מחומרי החיטוי היעילים ביותר, ולכן ניתן להשתמש בו במצבים של זיהום ויראלי, חיידקי או פטרייתי. גז האוזון ירפא את המקום הנגוע.

 

  • צמחי מרפא- רפואת צמחי מרפא היא "רפואה תומכת" אשר פועלת לחזק את מערכות הגוף השונות על-פי הצורך הספציפי הנובע ממצבו של המטופל. במסגרת רפואת צמחי מרפא נעשה שימוש מדויק בצמחים שונים על-מנת להביא את השינוי במצבו הפיזיולוגי של בעל החיים. ניתן לשלב את הטיפול בצמחי מרפא יחד עם טיפולים אחרים, קונבנציונליים ומשלימים כאחד. יתרונם של צמחי המרפא הוא שהשפעתם על הגוף מתונה ומאוזנת והם כמעט חסרי תופעות לוואי.