ד"ר דורון צור


dsc 2616

משחר ילדותו בגבעתיים חלם להיות רופא חיות ולכן למד בבית הספר החקלאי בפרדס חנה ולאחר שירות צבאי של 4 שנים כקצין בגולני המשיך ללמוד בפקולטה לחקלאות בתקווה שתיפתח שם מגמה וטרינרית. לאחר שסיים תואר ראשון במגמת בעלי חיים וכשתקוותו לא התגשמה נסע ללמוד וטרינריה בדרום אפריקה (אחת משלושת הפקולטות הטובות בעולם מחוץ לארה"ב).


לאחר סיום הלימודים, עבד ב(PDSA) ארגון צדקה בינלאומי והיה אחראי על כל חיות המחמד של סוואטו, רובע הכושים הגדול בעולם בתקופת האפרטהייד בדום אפריקה. במסגרת עבודתו זאת, היה אחראי מבחינה רפואית על 3 מרפאות קבועות, שתי מרפאות ניידות וחדר ניתוח (וטרינר יחידי על אוכלוסיה של כ 8 מיליון איש). כמובן שהטיפולים שם בוצעו ללא תשלום אלא בבקשת תרומה והגמול היה לראות את החיות מחלימות.


פרק זה בהיסטוריה הרפואית נתן המון ניסיון כירורגי ומעשי בחדר ניתוח.
תוך כדי עבודתו ולאחר כשנתיים המשיך ללימודי המשך באוניברסיטת פרטוריה ברפואה פנימית וקליניקה פתולוגיה של חיות קטנות.
בשנת 1992 פתח מרפאה עצמאית ביוהנסבורג בדרום אפריקה ושנתיים לאחר מכן חזר לארץ ופתח מרפאות בכפר סבא ובכפר יונה.


בשנת 2004, לקח דורון שנת חופש עם משפחתו ונסע לטיול של שנה באוסטרליה וניו זילנד. בתום השנה עם הרחבת משפחה בצאצא נוסף נשאר לעבוד בניו זילנד כרופא בכיר בצוות מרפאות ANIMALZ באזור וולינגטון (בירת ניו זילנד, בדרום האי הצפוני).
במסגרת עבודתו זאת החל לעבוד עם קרני אייל בעלות תכונות הוליסטיות רבות ונשבה בקסמן. כיום לאחר כשש שנים הוא הוטרינר המוביל בעולם בטיפול בקרני אייל בחיות מחמד.
נשוי לעפרה עם שלושה ילדים, ענבל, עמית וגיא ומגדל בכיף במושב סלעית את מיקי הכלב וקוקי החתולה ונסטי החתול.