המרכז הרפואי לחיות מחמד

מערכות אבחון

מעבדת דם

המרפאה שלנו מצוידת במעבדת דם משוכללת. תוצאות הבדיקות מתקבלות מיידית וכך האבחון והטיפול מיידיים. ספירת דם באמצעות המעבדה מתבצעת ספירת תאים מבדלת בטכנולוגיית לייזר. תוך מספר דקות ניתן לקבל תמונה המעידה על מצבו של בעל החיים, ולאבחן מצבים זיהומיים שונים, אנמיה, מחלות אימוניות וכו'. ביוכימיה באמצעות המעבדה ניתן לקבל מידע על תפקודי כבד, כליה, לבלב, לב ושריר ולאבחן מחלות אנדוקריניות ומטבוליות שונות. הורמונים באמצעות המעבדה ניתן לאבחן מחלות על רקע הורמונאלי הנפוצות בכלבים וחתולים.

מערכת הדמיה

מכשיר רנטגן ומכונת פיתוח דיגיטלית: במרפאה מכשיר רנטגן איכותי. החדר בו מתבצעים הצילומים מוגן באמצעות קירות עופרת וזכוכית עופרת. למכונת הפיתוח הדיגיטלית (CR 30 - X) יתרונות רבים: · איכות פיתוח גבוהה ביותר, דבר המאפשר אבחון באיכות גבוהה. מהירות פיתוח גבוהה. התוצאות מתקבלות מיידית על גבי המחשב. יכולת הדגמה מעולה – ניתן להגדיל, לחדד ולמדוד אזורים מסוימים בצילום. את הצילומים ניתן לצרוב על גבי דיסק ולהעבירם ללקוח. כמו כן ניתן להעבירם במייל לחוות דעת של מומחה חיצוני.

הרדמה וניטור

מערכת הרדמה והנשמה המערכת כוללת מכונת הרדמה בגז האיזופלורן. הרדמת בעל חיים במכונה מאפשרת קיום הרדמה בטוחה לאורך כל הפרוצדורה וכן התאוששות מהירה. למערכת הוספנו גם מנשם, המאפשר התמודדות עם מצבי חירום בהם בעל החיים איננו יכול לנשום בכוחות עצמו. ניטור בנוסף למוניטור ECG, הוספנו מכשיר שבודק את רמת החמצן בדם ואת השינוי בקצב הלב במהלך הניתוח. שימוש במערכת ניטור זו מאפשרת תגובה מהירה יותר למצבי חירום בהם רמת החמצון יורדת או מצבים בהם דופק חיית המחמד יורד או מפסיק. מכשיר לבדיקת לחץ דם בשנים האחרונות, חשיבות מדידת לחץ הדם בכלבים וחתולים הושוותה לחשיבותה בבני אדם (בכל הכנסים האחרונים שבהם היינו בחו"ל דיברו על מדדי לחץ דם כאמצעי אבחון בעל חשיבות גבוהה). מכשיר לחץ הדם בבעלי חיים פועל בטכניקת דופלר (מודד את זרימת הדם בעורקים) בשונה ממכשיר לחץ דם הומאני רגיל.